Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…(Максим Рильський)

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено Указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Напередодні свята та впродовж листопада в усіх навчальних закладах України проводяться заходи приурочені саме цьому дню. Новочорторийський ДАТ тому не виняток. Протягом листопада в нашому технікумі були проведені такі заходи: I етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика; I етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка; I етап Всеукраїнської олімпіади з української мови.

За результатами проведених заходів були виявлені найкращі знавці української мови та літератури – Гринчук Вікторія та Момотюк Олена. Завдання були не з легких – це правопис, неологізми, твір, перетворити власні назви на прикметники, тести тощо.  Цим юним першокурсницям  також вдалося успішно зарекомендували себе 20 листопада та 8 грудня на ІІ етапах (обласного рівня) відповідних конкурсів серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Житомирщини, що проводились на базі Житомирського інституту медсестринства і потрапили в п’ятірку кращих  (серед 20 вишів) знавців української мови й літератури та творчості Тараса Шевченка.

Хочемо побажати нашим студентам подальших успіхів у вивчені рідної мови, аби бути гідними представниками сучасної молоді України.