Порядок запису до бібліотеки
-
Бібліотечне та довідково-бібліографічне обслуговування користувачів здійснюють відділи: абонемент, читальний зал.
-
Право користуватися фондом та послугами відділів мають студенти, викладачі.
-
Право користування абонементом, де здійснюється видача книг додому, надається читачам, які навчаються або працюють у коледжі.
-
Для запису до бібліотеки читачам необхідно подати: паспорт, студентам – студентський квиток.
-
Під час запису до бібліотеки користувач має ознайомитися з Правилами користування нею і підписати зобов’язання про їх виконання.
Порядок користування бібліотекою
-
Користування бібліотекою для студентів і працівників коледжу безкоштовне. Додаткові види послуг, що надає бібліотека користувачам, можуть бути платними (ст. 20 Закону України “Про бібліотеки і бібліотечну справу”).
-
Читачі можуть отримувати в тимчасове користування книги, інші твори друку і матеріали з фондів бібліотеки; безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат бібліотеки; отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації.
-
Щорічно, до 1 вересня, в бібліотеці здійснюється перереєстрація читачів. Читачі, які не перереєструвалися, бібліотекою не обслуговуються. При перереєстрації читач зобов’язаний здати або пред’явити до бібліотеки для продовження терміну користування всю літературу, зафіксовану в читацькому формулярі.
-
У разі звільнення з коледжу або закінчення навчання читач зобов’язаний повністю розрахуватися з бібліотекою, про що засвідчує відповідна відмітка в обхідному листі, яку при наявності читацького квитка ставить відділ абонементу.
-
Видача документів з фондів бібліотеки здійснюється лише за читацьким квитком на основі вимоги на літературу. У відділах періодичних видань, читальному залі дозволяється працювати з власними конспектами.
Порядок користування відділом абонементу
-
Документи з фонду відділу абонементу видаються читачам додому в певній кількості примірників на визначений термін користування.
-
Наукові видання видаються терміном на один місяць: Термін користування науковими виданнями може бути продовженим після їх повернення, якщо на них немає замовлень від інших користувачів.
-
Навчальні посібники та підручники видаються терміном на один семестр:
– студентам – до 20 примірників.
-
Художня література видається читачам в кількості до 3 примірників на 15 днів.
-
Документи, що є у фонді відділу абонементу в 1-3 примірниках та документи підвищеного попиту, видаються читачам на термін до 3 днів.
-
Кількість разової видачі видань не повинна перевищувати:
– студентам випускних курсів – до 28 примірників
– студентам 1-3 курсів – до 26 примірників.
-
Викладачам, які працюють в технікумі за сумісництвом, документи з фонду абонементу не видаються. Обслуговується дана категорія користувачів у читальних залах.
-
Чергова видача документів читачеві можлива лише після повернення взятих раніше або після продовження терміну користування ними, а також у разі, коли кількість взятих документів не перевищує встановлених норм (п. 4.6). Читачам дозволяється брати лише один примірник певної назви.
-
За кожен документ, який видається на абонементі, читач ставить підпис в формулярі читача.
-
При поверненні документів у бібліотеку номер книги закреслюється (в присутності читача) бібліотекарем.
-
Читачі-студенти на час літніх канікул зобов’язані повернути всі документи, зафіксовані в читацькому формулярі, до 20 липня поточного року. Бібліотекар відділу абонементу видає читачу довідку про повну здачу документів, яка дає право користуватися фондами бібліотеки.
-
За невиконання правил користування відділом абонементу читачі позбавляються права користування фондом на терміни:
– за нездану літературу перед літнім періодом – 1 місяць;
– за нездану літературу, що є у фонді в 1-3 примірниках та літератури підвищеного попиту – 1 місяць;
Обов`язки користувачів
-
Користувачі зобов’язані дбайливо ставитися до видань та інших документів, отриманих з фондів бібліотеки і повертати їх у встановлений термін.
-
Не виносити з приміщення бібліотеки книг та документів, що не зафіксовані у читацькому формулярі відділу абонементу.
-
Старанно переглядати отримані книги та інші документи і у випадку виявлення дефектів негайно повідомляти про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на виданнях відповідну позначку. Відповідальність за пошкодження книг та документів несе читач, який користувався ними останній.
-
Не виривати карток з каталогів і картотек і не робити на них жодних позначень.
-
Бережливо відноситися до бібліотечних та матеріально-технічних засобів, меблів та іншого бібліотечного майна.
-
Забороняється робити позначки в тексті, загинати сторінки, класти розкриті книги одна на одну, розшивати матеріали, а також переводити їх на кальку.
-
Читачі повинні етично поводитися в приміщенні бібліотеки. За порушення норм поведінки за рішенням бібліотечного працівника читач позбавляється права користування бібліотекою від 1 дня до 1 місяця.
-
Користувачі, з вини яких завдано шкоди фондам та майну бібліотеки, несуть матеріальну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України.
-
У разі втрати або пошкодження бібліотечних документів читач зобов’язаний протягом 10 днів відшкодувати втрату (пошкодження): примірником того ж видання або, за погодженням із завідувачем бібліотеки, виданням, рівноцінним за змістом і вартістю. При оцінці кожного документу за основу береться його первинна ціна (за обліковими документами) з урахуванням встановленої діючим законодавством індексації балансової вартості основних фондів. Крім цього, навчальна література, що приймається замість загубленої (пошкодженої), повинна бути за останні три роки видання.