Координацію і контроль практичного навчання студентів
Новочорторийського державного аграрного технікуму
здійснює завідуюча з навчально-виробничої роботи
Рибак
Наталія Леонідівна
спеціаліст вищої категорії
Практика студентів є обов’язковим компонентом освітньої програми для здобуття кваліфікаційного рівня і набуття студентами професійних навичок та вмінь. Вона є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки фахівців в коледжі і проводиться в сучасних підприємствах та організаціях різних галузей господарства й державного управління. Практична підготовка здійснюється в умовах професійної діяльності під організаційно-методичним керівництвом викладача коледжу та фахівця від бази практики.
Завдання практичної підготовки :
– підготовка фахівців, які спроможні вирішувати виробничі завдання в сучасних ринкових умовах і володіти прийомами і методами, що є складовими новітніх технологій; – набуття професійних навичок; – змога прийняття самостійних рішень, виходячи із конкретної виробничої ситуації; -впровадження у виробництво прогресивних технологій та результатів наукових досліджень; – співпраця з трудовим колективом і вміння адаптуватися в колективі; – набуття відповідної робітничої професії. Мета практики – оволодіння студентами сучасними методами, формами організації праці в галузі їх майбутньої професії, формування в них на базі одержаних в технікумі знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо застосовувати отримані знання в практичній діяльності. Практика студентів передбачає безперервність та послідовність її проведення, органічне поєднання з теоретичними заняттями, отримання студентами достатнього обсягу практичних знань і умінь відповідно до освітньо-кваліфікаційної характеристики молодшого спеціаліста. Види і тривалість практики визначаються вимогами стандартів вищої освіти та відображаються відповідно в освітніх програмах, навчальних планах і графіках навчального процесу. Практичне навчання реалізується шляхом проведення лабораторних (практичних) занять, навчальних практик, виробничих практик. Завданням ознайомчої практики студентів є ознайомлення з діяльністю органів державного управління та місцевого самоврядування, підприємств всіх форм власності, установ та організацій. Ознайомча практика проводиться у формі екскурсій на підприємство, закладів чи установ галузі, за якою навчається студент. Навчальна практика має на меті узагальнити і систематизувати набуті студентами теоретичні знання, виробити вміння та навички застосування їх на практиці. Навчальна практика здійснюється шляхом ознайомлення зі змістом і формами роботи на базі практики та виконання конкретних завдань, передбачених програмою практики. Для якісного проведення лабораторно-практичних занять і навчальних практик робочі місця оснащено сучасним обладнанням та забезпечено навчально-методичними матеріалами. Проведено паспортизацію робочих місць згідно “Рекомендованого переліку навчального обладнання,устаткування та унаочнення для навчальних дисциплін професійно-практичної підготовки фахівців аграрних спеціальностей”.
З метою раціонального використання баз навчальної практики та рівномірного розподілу студентів на період практики, розробляються графіки проходження практики у господарствах. Приведено у відповідність до вимог сучасного виробництва бази технікуму для проведення навчальної практики, а саме: навчальна бухгалтерія, навчально-виробничі майстерні, навчально-виробнича клініка ветеринарної медицини, навчальний стаціонар, теплиця, навчально-дослідне поле.
Метою виробничої практики є формування у студентів професійних навичок, уміння приймати самостійні рішення на конкретній ділянці роботи в реальних виробничих умовах при виконанні обов’язків, властивих їх майбутній професії, організаційно-управлінській і суспільній діяльності. Реалізуються поставлені перед практикою цілі шляхом самостійного вивчення діяльності організацій, підприємств і установ. Завданням виробничої практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі вивчення циклу теоретичних дисциплін і практичних навичок зі спеціальності. Сьогодні студенти коледжу отримують практичну підготовку в найкращих господарствах України які є базовими господарствами для проходження виробничих та навчальних практик. Щорічно в коледжі поповнюється банк баз практик.
Якісна професійно-практична підготовка є запорукою якісної підготовки фахівців!
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.Accept