Про українські рушники та вишиванки знають повсюди і в Україні і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Прекрасно що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

    Сама назва ляльки – «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з’єднувалися вузликами. Кожна така лялька, була та й лишається унікальним витвором майстра. Звісно в давні часи лялька мотанка виконувала важливу функцію оберега та талісмана для родини. 
Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька нашвидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята. В українській культурі мотанка виступає символом родючості, достатку та оберегом для родини.
      Майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки провела викладач культурології Новочорторийського ДАТ Вікторія Сінчук. Сподіваємось, що зроблені з любов’ю ляльки-мотанки надихатимуть наших талановитих студентів на нові творчі подвиги, додадуть польоту фантазії та пробуджуватимуть зацікавлення і прагнення до нашого народного мистецтва.